Składniki

GOTU KOLA LEAF (centelle asiatica) w Azji nazywana „źródłem życia„

Swoją popularność w kosmetyce, zawdzięcza dużej zawartości związków chemicznych należących do grupy pentacyklicznych saponin triterpenowych, które stymulują syntezę kolagenu, aktywując odnowę włókien kolagenowych. Zawiera także dużą ilość silnych antyoksydantów, takich jak flawonoidy. Widocznie spowalnia procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Do tego stopnia, że przy codziennym stosowaniu w okolicy oczu i ust, zanikają  powstałe już zmarszczki. Gotu kola wpływa również na lepszy stan naczyń krwionośnych. Zawiera także, olejki eteryczne, witaminy A, C, E, K oraz z grupy B oraz minerały takie jak:  sód, wapń, cynk, magnez, mangan, selen. Witaminy i minerały najlepiej wchłaniają się do organizmu  aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy.

MORINGA LEAF (moringa oliefera) nazywana „drzewem długowieczności„

Zaliczona jest do światowej grupy super-żywności. Odznacza się bardzo wysoką zawartością aż 46 antyoksydantów. Skutecznie wyłapuje i neutralizuje  wolne rodniki.  Przyspiesza odnowę komórkową , opóźnia  procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Zawiera zeatynę, substancję, która odpowiada za to, aby wszystkie witaminy, minerały, mikroelementy i aminokwasy zostały przyjęte przez organizm. W jej składzie znajdziemy witaminy A, C, E oraz  z grupy B a także minerały: żelazo, potas, chrom, bor, mangan, wapń . Witaminy i minerały najlepiej wchłaniają się do organizmu, aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy. Niezaprzeczalnie jest prawdziwym eliksirem młodości.

MANGOSTIN SKIN FRUIT (garcia mangostana)

Zaliczany jest do światowej grupy super-żywności. W naturze jest jednym z najbogatszych zródeł  antyoksydantów takich jak: ksantony, flawonoidy, katechiny. Dzięki ich wysokiemu stężeniu, wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Przyspiesza odnowę komórkową, opóźniając procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Zawiera witaminy A, C, D, E oraz z grupy B a także beta-karoten i tokoferole. Minerały: wapń, magnez, żelazo, fosfor, ptas i sód. Witaminy i minerały najlepiej wchłaniają się do organizmu, aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy.

CURCUMA FAMILIES (curcuma xantchorizza)

Jest bogatym źródłem kurkuminoidów czyli antyoksydantów,  które wyłapują i neutralizują wolne rodniki. Przyspiesza odnowę komórkową, opóźnia procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Kurkuma swoimi walorami, kilkukrotnie przewyższa w działaniu nawet witaminę E, chroniąc przed utlenianiem i niszczeniem lipidów naskórka. Zawarte w niej składniki aktywne, przeciwbakteryjne zapobiegają powstawaniu wyprysków i trądziku. Zawiera olejki eteryczne i witaminy E, C, K oraz z grupy B. Minerały: potas, fosfor, magnez, wapń, sód, żelazo, cynk. Witaminy i minerały lepiej wchłaniają się do organizmu, aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy.

ALOE VERA (aloe barbadensis)

Zawiera aż 200 czynnych składników, antyoksydanty i polisacharydy. Stymuluje syntezę kolagenu, aktywując odnowę włókien kolagenowych. Wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Przyspiesza odnowę komórkową, opóźniając  procesy starzenia. Zawiera kwasy organiczne oraz kwas salicylowy, beta-sitosterole, które działają przeciwbakteryjnie. Łagodzi i zatrzymuje stany zapalne oraz regeneruje uszkodzoną skórę. Aminokwasy pomagają w utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia zewnętrznej warstwy naskórka, tworząc płaszcz hydrolipidowy dzięki czemu poprawia się plastyczność skóry. Zawiera biotynę, kwas foliowy, witaminy A,C, E, K oraz z grupy B. Minerały: wapń, cynk, fosfor, żelazo, potas, mangan. Witaminy i minerały lepiej wchłaniają się do organizmu, aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy.

ARGAN OIL (argania spinosa)

W naturze jest jednym z najbogatszych zródeł witaminy E, skondensowanej w postaci kompleksu tokoferoli, a także antyoksydantów oraz kwasu ferulowego i karotenoidów. Połączenie tych związków,  skutecznie wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Przyspiesza odnowę komórkową, opóźnia procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Chroni przed utlenianiem i niszczeniem lipidów naskórka. Zawiera kwas linolowy, naturalnie występujący w ludzim sebum, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu wyprysków i trądziku. W składzie ma również skwalen, naturalnie występujący w płaszczu tłuszczowym skóry, który chroni ją przed utratą wody. Olej arganowy jest bogaty w karetoneidy, które pochłaniają nadmiar promieniowania UV i są naturalnym filtrem na poziomie SPF 4-6. Olej pozostawia na skórze film, chroniąc ją przed słońcem, wiatrem i mrozem. Zawiera także witaminy A, C, E.

JOJOBA OIL (simmondsia chinensis)

Jego skład chemiczny przypomina ludzkie sebum. Zawiera kwas linolowy  oraz witaminę F w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych(NNKT). Reguluje pracę gruczołów łojowych wpływając na prawidłowe wydzielanie sebum. Olej jojoba nie zatyka porów i pomaga je odblokować. Zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku. Odbudowuje warstwę lipidową naskórka, wspomaga jego regenerację. Chroni skórę przed utratą wody i utrzymuje jej prawidłowe nawilżenie. Zawiera witaminy  A i E.

SHEA BUTTER (vieellaria paradoxa)

Zawiera kwas linolowy, który naturalnie występuje w ludzkim sebum oraz witaminę F w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych(NNKT). Reguluje pracę gruczołów łojowych wpływając na prawidłowe wydzielanie serum. Nie zatyka porów i pomaga je odblokować. Zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku.

Zawiera trójglicerydy, woski i allantoiny. Odbudowuje warstwę lipidową naskórka oraz wspomaga jego regenerację. Nawilża i natłuszcza a także zapobiega utracie wody z naskórka. Tworzy na powierzchni skóry film, chroniąc ją przed słońcem, wiatrem i mrozem. Jest naturalnym filtrem UV na poziomie SPF 4-6.  W składzie ma również witaminy  A, E i F.

SUN FLOWER SEED (heliantbus anunus)

Zawiera lecytynę, która  naturalnie występuje w ludzkiej skórze, oraz witaminę F w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych(NNKT). Reguluje pracę gruczołów łojowych wpływając na prawidłowe wydzielanie serum. Nie zatyka porów i pomaga je odblokować. Zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku. Odbudowuje warstwę lipidową naskórka,wspomaga jego regenerację. Utrzymuje prawidłowy stopień nawilżenia w skórze. Dodatkowo zawiera witaminy A i E.

CASTOR OIL (ricinus communis) olej rycynowy

W 80% składa się z kwasu rycynolowego, reszta to kwas – oleinowy, linolowy, alfa-linolowy, stearynowy, palmitynowy. Reguluje pracę gruczołów łojowych wpływając na prawidłowe wydzielanie sebum. Nie zatyka porów i pomaga je odblokować. Zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku.  Olej rycynowy, ma właściwości antybakteryjne, łagodzi stany zapalne i regeneruje uszkodzoną skórę. Stymuluje skórę do produkcji kolagenu oraz elastyny.  Zawiera również witaminy A i E.

ESSENTIAL OIL GREEN TEA (camellia sinensis)

Zawiera on wiele rodzajów polifenoli, z czego najważniejsze to: katechiny, flawanole i taniny, które są sinymi antyoksydantami. Dzięki nim, wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Przyspiesza odnowę komórkową, opózniając procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Działa również antybakteryjnie. Reguluje pracę gruczołów łojowych, wpływając na prawidłowe wydzielanie serum. Nie zatyka porów i pomaga je odblokować. Zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku. Jest naturalnym filtrem UV na poziomie  SPF 4-6. W składzie ma również  witaminy A, C, E, K oraz z grupy B. Minerały:  mangan, fluorki, glin, wapń, potas. Witaminy i minerały lepiej wchłaniają się do organizmu aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy.

OIL AVOCADO (persia americana)

Podstawowym jego składnikiem, są nienasycone kwasy tłuszczowe linolowy,  palmitynowy, stearynowy, foliowy. Zawiera także aminokwasy i lecytynę. Dzięki temu głęboko wnika w skórę i odpowiednio ją pielęgnuje. Wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Przyspiesza odnowę komórkową, opóźniając procesy starzenia się skóry oraz naprawia powstałe już szkody. Reguluje pracę gruczołów łojowych wpływając na prawidłowe wydzielanie sebum. Nie zatyka porów i pomaga je odblokować. Zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku.  W składzie ma również skwalen, naturalnie występujący w płaszczu tłuszczowym skóry, chroniąc ją przed utratą wody i utrzymując prawidłowe jej nawilżenie. Jest bogaty w witaminy  A, C, D, E, H, K, PP oraz z grupy B. Minerały: magnez, mangan, żelazo, fosfor, potas, sód, cynk, krzem. Witaminy i minerały lepiej wchłaniają się do organizmu, aplikowane od zewnątrz co sprawia, że skóra dostaje prawdziwy zastrzyk odżywczy.

ESSENTIAL OIL SANDALWOOD (santalum album)

Jest jednym z najcenniejszych składników perfum. Ma intensywny słodki zapach. Jest naturalnym afrodyzjakiem, który intensywnie rozbudza zmysły. W składzie ma seskwiterpeny, borneol, kurkumeny oraz alfa i beta-Santalol. Dzięki nim rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Sprawia, że cera jest świetlista i promienna.

ESSENTIAL OIL ROSE (rose damask)

Jest naturalnym afrodyzjakiem. Zawiera  flawonoidy, karotenoidy. Dzięki nim wyłapuje i neutralizuje wolne rodniki. Wykazuje również działanie przeciwzapalne. Wzmacnia naczynia krwionośne. Wykorzystuje się go w leczeniu trądziku różowatego. Łagodzi podrażnioną skórę, regeneruje ją i nawilża. Zawiera witaminy A ,C i E.